داستان پشت برنامه ردیاب علائم تاج در انگلیس

داستان پشت برنامه ردیاب علائم تاج در انگلیس

داستان موفق ترین برنامه Covid-19 انگلیس – بله ، چنین چیزی وجود دارد – با دوقلوها آغاز شد. تیم اسپکتور ، استاد اپیدمیولوژی ژنتیک در کالج کینگ کالج لندن ، مدتهاست که در حال تحقیق و بررسی دوقلوهای همسان است – و در سال 1992 وی برای کمک به تحقیقات در این زمینه ، رجیستری TwinsUK را راه اندازی کرد. علاقه وی به تحقیق در مورد چگونگی رشد افراد با ژنهای یکسان جهت ایجاد صفات و بیماریهای مختلف متفاوت بود. تغذیه کنید: دوقلوهای یکسان ممکن است همان غذا را بخورند ، اما بسیار متفاوت عکس العمل نشان می دهند – ممکن است یکی آلرژی ایجاد کند در حالی که دیگری نمی تواند یا میزان قند خون آنها منحنی های متفاوت را نشان می دهد ، و پیامدهای مختلفی در متابولیسم هر خواهر و برادر ایجاد می شود.
    
پس از گذشت چندین دهه تحقیق در مورد دوقلوها در کالج کینگ ، در سال 2018 اسپکتور با تکنسین های جاناتان گرگ و جورج هاجیژورگیو همکاری کردند تا یک استارتاپ به نام ZOE را راه اندازی کنند. این شرکت با همکاری مؤسسات تحقیقاتی و دانشگاه های کشورهای مختلف ، مطالعات خود را در مورد دوقلوها و تغذیه آغاز کرد. اولین مطالعه آن ، نشان داد كه چگونه بیش از 1000 نفر (عمدتاً دوقلوها) به انواع مختلف غذا پاسخ دادند. در حال حاضر یک مطالعه مشابه با نمونه بزرگتر در حال انجام است. برنامه کاری ZOE این بود که داده های جمع آوری شده از طریق این مطالعات را با یادگیری ماشینی تلفیق کند ، و در نهایت یک محصول مصرفی تولید کند که بتواند پاسخ فردی هر شخص را به آنچه می خورد پیش بینی کند. به گفته سخنگوی شرکت ، این محصول "مانند [genetic testing service] 23andme است ، اما برای غذا خوردن است." پس از آن شیوع coronavirus شروع شد. در حالیکه ویروس در سراسر کره زمین پراکنده شد ، در 20 مارس اسپکتور تصمیم گرفت که به داوطلبان TwinsUK مراجعه کند تا نشان دهد آیا آنها علائم کرو ویروسی را نشان می دهند ، و چگونه این علائم با گذشت زمان پیشرفت می کند. او در ZOE نیز قدم بردارد – وظیفه داشت اپلیکیشنی بسازد که از طریق آن دوقلوها بتوانند علائم خود را گزارش دهند. برنامه اولیه این بود که همه داوطلبان برای Covid-19 تست کنند ، اما سخنگوی گفت که از آن زمان به دست آوردن کیت های آزمایش "غیرممکن" بوده است. هرچند که برنامه را طراحی می کند ، تیم ZOE فکر می کرد که ابزار آن می تواند فراتر از این باشد نگه داشتن زبانه ها بر روی دوقلوها. جورج حاجیجورجیو رئیس جمهور ZOE می گوید: "ما فهمیدیم که این چیزی است که می توانیم در کل نیز مفید واقع شویم – با شرکت در همه مردم ،". "[This can] به درک چگونگی پیشرفت ویروس [in the UK] کمک می کند و همچنین به درک اینکه آیا منطقه خاصی در معرض خطر است کمک می کند."
    
Hadjigeorgiou می گوید این اپلیکیشن با احساس فوریت شدید توسعه یافته و افتتاح شده است. "ما فقط یک" تیم SWAT "گرد هم آوردیم و تا آخر هفته کار کردیم تا آن را زنده بگیریم." نتیجه؟ Covid Symptom Tracker. این برنامه روز سه‌شنبه به صورت زنده و برای تلفن های Android و iOS اجرا شد. تا چهارشنبه ، بریتانیایی ها آن را بیش از یک میلیون بار بارگیری کرده بودند. برنامه بسیار ساده است. از کاربران خواسته شده است که یک حساب کاربری ایجاد کنند ، و اطلاعاتی از جمله سن ، جنس هنگام تولد ، قد ، وزن ، کدپستی محل سکونت ، شرایط سلامتی از قبل موجود و عادت هایی مانند سیگار کشیدن را در اختیار شما قرار دهند. سپس ، از آنها خواسته می شود هر روز علامتی را که می تواند با Covid-19 همراه باشد گزارش دهند. این لیست در حال حاضر شامل تب ، سرفه مداوم ، خستگی ، تنگی نفس ، از بین رفتن بو یا طعم ، کوفتگی ، درد قفسه سینه ، درد شکم ، اسهال ، خواب آلودگی و سردرگمی و عدم اشتها است. Hadjigeorgiou می گوید که هرچه علائم بیشتری توسط جامعه تحقیقات بین المللی پرچم گذاری شود که به طور بالقوه به تشخیص Covid-19 ربط دارد ، به این برنامه افزوده می شود. داده های بدست آمده از این طریق با محققان کالج کینگ و بیمارستانهای Guys و St Thomas's به اشتراک گذاشته می شود تا درک بهتری از نحوه شیوع این بیماری در سراسر انگلیس داشته و کدام یک از علائم را باید به عنوان نشانه های داستان از یک رمان در نظر گرفت. عفونت کروناویروس بر خلاف سرماخوردگی یا آنفولانزای فصلی. حاجی جورجیو می گوید که این شرکت همچنین سعی کرده است تا با دولت انگلستان و NHS ارتباط برقرار کند تا داده های خود را با آنها به اشتراک بگذارد ، هرچند که آیا این نتیجه مشارکت از چهارشنبه مشخص نیست. سخنگوی این شرکت می گوید که ZOE با NHSX ، واحد دیجیتالی NHS در حال گفتگو است. براساس Hadjigeorgiou ، ممکن است اطلاعاتی درباره چگونگی گزارش علائم در بخش های مختلف انگلستان حتی عمومی شود. او می گوید: "آنچه ما سعی خواهیم کرد [Wednesday night] یا [Thursday] حداکثر انجام دهیم ، انتشار اولین مجموعه داده ای است که ما جمع آوری کرده ایم." "این داده های جغرافیایی خواهد بود ، اما اینکه آیا ما قادر خواهیم بود به سطح کدپستی آن را منتشر کنیم – شاید هنوز نشده است. اما هدف این است که تمام این اطلاعات را به روشی که برای مردم مفید است به اشتراک بگذارید. "
    

    
    عناوین را باور نکنید که نیمی از بریتانیا کروավիրوس داشته است

    
    

با این حال ، بنر منتشر شده در وب سایت برنامه امروز صبح می خواند: "ما هیچ تجزیه و تحلیل یا داده ای از برنامه به جز با محققان در دانشگاه کالج لندن و NHS به اشتراک نمی گذاریم. به محض اینکه تجزیه و تحلیل داشته باشند از آنها خوشحال هستند ، آنها را به اشتراک می گذارند. " هنوز مشخص نیست که آیا این برنامه بر زمان بندی انتشار اطلاعات مکان تأثیر خواهد گذاشت. این شرکت قصد دارد این برنامه را در آینده نزدیک در ایالات متحده آمریکا راه اندازی کند. حاجی جورجیو می گوید ، موسسات شریک در آنجا ممکن است شامل دانشگاهها و بیمارستانهایی با مشخصات بالا باشند که ZOE – که سال گذشته یک دفتر بوستون افتتاح کرده بود – قبلاً برای مطالعات تغذیه ای خود کار کرده بود. سیاست حفظ حریم خصوصی برنامه ذکر می کند که داده های ناشناس ممکن است با سازمان های مستقر در ایالات متحده از جمله دانشگاه هاروارد ، دانشگاه استنفورد ، بیمارستان عمومی ماساچوست ، دانشگاه تافتز و دانشگاه برکلی به اشتراک گذاشته شود. سخنگوی همچنین می گوید که این شرکت با بیمارستان های آمریکایی در تماس بوده است. یک پاراگراف در خط مشی رازداری برنامه تأکید می کند که داده ها مطابق با GDPR اداره می شوند ، اما ممکن است هنگام انتقال به کشورهایی مانند ایالات متحده از سطوح مشابهی از محافظت برخوردار نباشند. فراتر از آن ، حاجی جورجیو نمی تواند خود را پیش بینی کند تا درباره آینده Covid Symptom Tracker پیش بینی کند. او می گوید: "فکر نمی کنم کسی جواب این سؤال را از جهان در طی دو هفته بداند." "این ایده آل خواهد بود اگر این برنامه می تواند بخشی از تلاشهای NHS باشد زیرا این تنها راهی است که ما واقعاً می توانیم چیزی را ارائه دهیم که همه چیز مورد نیاز خود را با آنچه که سیستم های بهداشت عمومی انجام می دهند ، ارائه دهد." از صبح پنجشنبه ، برنامه مقام اول در لیست فروشگاه های Google Play با بارگیری بیشتر برنامه های بهداشتی در انگلستان قرار گرفت. این به رغم این واقعیت است که ، در حال حاضر ، جستجوی "Covid" در Google Play نتیجه ای حاصل از برنامه سازمان جهانی بهداشت نمی دهد. Gian Volpicelli سردبیر سیاست WIRED است. وی توییت خود را از پوششGmvolpiCoronavirus از WIRED😓 توییت می کند: چگونه کوراو ویروس شروع شد و بعد از آن چه اتفاقی می افتد؟ بزرگترین اسطوره ها ، شگفت زده – World of Warcraft ، وحشت coronavirus ما را کاملاً پیش بینی کرد
    
data داده های پرواز مقیاس عظیمی از Covid-19 را نشان می دهد. دنبال کنید WIRED در توییتر ، اینستاگرام ، فیس بوک و لینکدین

    
        
            
                    
                                
                    

            
            
                    
                        دریافت ایمیل از WIRED ، توجیهی بدون مزخرف خود را در مورد بزرگترین داستان در فن آوری ، تجارت و علم است. در صندوق ورودی خود را هر روز هفته در 12:00 تیز.
                    

                
                با وارد کردن آدرس ایمیل خود ، شما با خط مشی رازداری ما موافقت می کنید
            

            
                
                        متشکرم. شما با موفقیت در خبرنامه ما مشترک شدید. به زودی از ما خواهید شنید.
                
                
                        متأسفیم ، یک ایمیل نامعتبر وارد کردید. لطفاً تازه کنید و دوباره امتحان کنید.