گیاهی ترین گیاهی ترین AnzanDigital فروشگاه
خانه / سایر اخبار / اقتصادی / یارانه های خرداد 94 امشب قابل برداشت است

یارانه های خرداد 94 امشب قابل برداشت است

سخنگوی دولت درباره علت تاخیر پرداخت یارانه ها گفت: دولت برای پرداخت یارانه ها با مشکل جدی رو به روست و تا امروز برای ۷۶ میلیون و ۵۷ هزار و ۴۳۰ نفر بیش از سه هزار و ۴۶۰ میلیارد تومان یارانه واریز شده است.

به گزارش سایت خبری جیبامز از شبکه خبر، محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت، پیش از ظهر امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران گفت:‌ دیروز ۷ هزار و ۲۹۶ میلیارد تومان از اعتبارات تملک دارایی های سرمایه‌ای از سوی سازمان مدیریت به خزانه‌داری برای پرداخت ابلاغ شد و امیدواریم پس از این پرداخت‌های طرح‌های عمرانی نیز آغاز شود.

سخنگوی دولت تصریح کرد: 2700 میلیارد تومان از 5400 میلیارد تومان اعتبارات طرح‌های عمرانی استانی به 31 استان تخصیص یافت. در واقع 50 درصد اعتبارات عمرانی طرح‌ های استان ها در این تخصیص مورد توجه قرار گرفت.

نوبخت از واریز یارانه نقدی خرداد خبر داد و افزود: برای 76 میلیون و 57 هزار و 430 نفر بیش از سه هزار و 460 میلیارد تومان یارانه واریز شده که ساعت 24 امشب قابل برداشت است.

***سخنگوی دولت همچنین از توزیع سبد غذایی ویژه ماه مبارک رمضان از شنبه خبر داد و افزود: سازمان هدفمندی یارانه ها اعتبار نقدی تهیه این سبد کالایی را به حساب وزارت تعاون واریز کرده است.

نوبخت با اشاره به ابلاغ 7 هزار و 296 میلیارد تومان به خزانه داری کل برای پرداخت حقوق خرداد گفت: 50 درصد اعتبار طرح های عمرانی به استان ها اختصاص یافت.

***سخنگوی دولت در ادامه سخنان خود به تحریم‌های غیرانسانی و مغایر با قوانین و عرف بین‌المللی اشاره و تصریح کرد: با همت مردان دیپلماسی کشور و حمایت مردم قطعا روزی تحریم‌ها لغو می‌شود و کسانی که مدعی حمایت از حقوق بشر هستند خود ناقض این امر شده‌ اند، از این رو سکوت در برابر این تحریم‌های ظالمانه ظلم بزرگی به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه همه مجامع رسمی بین‌المللی به این امر معترفند که این دولت توانست نرخ تورم را از 40 درصد به 15 درصد برساند، تأکید کرد: این امر نشان دهنده تدبیر است؛ البته باید از مردم عذرخواهی کنیم اینکه ما تورم 40 درصد را به 15 درصد رساندیم، آن طور که باید و شاید به عنوان یک رفاه، به محضر ملت ایران نرساندیم چرا که ما این کار را برای خود یک تکلیف می‌دانستیم، به هر حال تحریم‌ها آثار خود را دارند اما با تدبیر تلاش می‌کنیم اینها را رفع کنیم.

***نوبخت افزود: کسی تردید ندارد که تحریم‌ها برای ما محدودیت ایجاد کرده و در چنین شرایطی که ما فقط می‌ توانیم از چند کشور کالا بگیریم، به ناچار آن کالا را باید گران‌ تر وارد کنیم که آقای رئیس‌ جمهور در بیان خود بر این نکته تاکید دارد.

وی تصریح کرد: تاکید رئیس‌ جمهور بر این است که وضع تحریم‌ ها برای تسلیم ملت ایران است، اما این تحریم‌ها یک روز لغو خواهد شد؛ پس بیان آثار تحریم‌ها افشای ظلم تحریم‌ کنندگان است و آثار تحریم، مثل شهدایی است که در جنگ دادیم یا تخریب‌ هایی که در جنگ به‌ وجود آمد؛ با وجود این ملت ما عقب ننشستند و قطعا در این وضعیت نیز مانند همان ایام جنگ ملت ما عقب‌نشینی نخواهند کرد.

Print Friendly, PDF & Email

مشاهده بیشتر

زمان افتتاح فاز اول پالایشگاه ستاره خلیج فارس

تکمیل هر چه سریعتر ستاره خلیج فارس؛ راه خروج از بحران میعانات گازی مانده بر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.