گیاهی ترین گیاهی ترین AnzanDigital فروشگاه
خانه / سایر اخبار / جدیدترین بالگرد بدون سرنشین ساخت ایران/عکس

جدیدترین بالگرد بدون سرنشین ساخت ایران/عکس

جدیدترین بالگرد بدون سرنشین ساخت داخل با قابلیت‌ها و امکانات مختلف با نام یاسین، در دومین روز نمایشگاه صنایع هوایی کشور رونمایی شد.

به گزارش سایت جیبامز به نقل از تسنیم، در دومین نمایشگاه صنایع هوایی کشور که به‌همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان صنایع هوایی کشور در نمایشگاه بین‌المللی کیش در حال برگزاری است، از یک بالگرد بدون سرنشین با نام یاسین رونمایی شد.

براساس این گزارش، طراحی این بالگرد توسط دانشکده مهندسی هوافضای دانشگاه امیرکبیر و معاونت هوایی سازمان صنایع هوایی کشور با کمک متخصصین بومی در شهر مهاباد ساخته شده است.

این بالگرد، تولید داخل بوده و قادر است 15 کیلو بار مفید حمل کند. وزن این بالگرد 21 کیلو و 500 گرم وزن خالص این بالگرد است.

به‌گفته مدیر پروژه این بالگرد بدون سرنشین، این بالگرد یک ساعت و 10 دقیقه مداومت پروازی دارد و در ارتفاع 3 هزار پا می‌تواند پرواز داشته باشد. عکس‌برداری، پرواز خودکار، فیلم‌برداری در پروازهای مراقبت و شناسایی در حوزه‌های مختلف از قابلیت‌ها و امکانات این بالگرد بدون سرنشین ساخت داخل است.

گفتنی است، وزارت دفاع پیشتر نیز از یک بالگرد بدون سرنشین رونمایی کرده بود.


بالگرد بدون سرنشین ناظر

هفتمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع هوایی و هوانوردی کشور از روز گذشته در شهر کیش آغاز شده و تا روز جمعه 30 آبان‌ماه ادامه خواهد داشت.

Print Friendly, PDF & Email

مشاهده بیشتر

مهمترین اخبار روز 22 بهمن 1393/مادر احمدی نژاد درگذشت

پربیننده‌ترین اخبار خبرگزاری فارس در ۲۲بهمن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.